Kurumsal Çözümler

İş Merkezi ve Plazalar

Elektrikli araçların kullanımı yaygınlaştıkça birçok alanda şarj ünitesi ve istasyon ihtiyacı doğmaya başladı. Özellikle iş hayatının içindeki ve iş yoğunluğuna sahip kullanıcılar arttıkça şarj dolum sürelerini verimli değerlendirmek ve bunu başta çalışma alanlarının yakınlarında gerçekleştirme ihtiyacı da aynı oranda artışa geçecektir. Bu nedenle iş merkezlerine elektrikli araç şarj istasyonları kurarak çalışanların mesai saatlerinde araçları park halindeyken şarj işlemini gerçekleştirmeleri ve vakitten tasarruf etmeleri sağlanabilir.

Birçok şirket, iş tanımı gereği mesafe katetmesi gereken çalışanlarına araç tahsis eder ve bu araçların yakıt harcamaları da faturalandırılarak şirketler tarafından ödenir. Bu süreç takip açısından angarya bir iş yükü yaratır. Ancak iş merkezlerinde ya da plazalarda kurulacak elektrikli araç şarj istasyonlarıyla şirket araçlarının şarj ihtiyacı yerinde çözülür, yakıt giderleri birinci elden tahsil edilir ve takip işlemi kolayca gerçekleştirilir.

İş merkezleri ve plazalarda kurulacak şarj istasyonları aynı zamanda bu merkezler için ek gelir oluşturabilir. Bu istasyonlar çevredeki çalışanların kullanımına açılarak bu alandan gelir elde edilebilir.

EPDK Şarj Ağı İşletmeci lisansına sahip sayılı kuruluşlardan Tuncmatik CHARGE ile iş merkezleri ve plazalar için altyapıları ve ihtiyaçlarına uygun elektrikli araç şarj istasyonları oluşturabilirsiniz. 50 yıllık sektör deneyimiyle geliştirdiği cihazlarıyla fark yaratan Tuncmatik CHARGE, çalışan yoğunluğunuza göre istediğiniz sayıda üniteyi hedeflediğiniz alanlara kurar. Kullanıcıların şarj tüketimi, hizmet bedelleri ve istasyonların tüm şarj gelirleri Tuncmatik CHARGE E-Mobilite Yönetim Paneli üzerinden gerçek zamanlı olarak kolayca takip edilebilir. Ayrıca çalışanlar ve misafir kullanıcılar Tuncmatik CHARGE mobil uygulaması üzerinden istasyonların uygunluk durumu kontrol edilebilir, rezervasyon yönetimiyle zamandan tasarruf ederek araçlarını şarj edebilirler.

Tuncmatik CHARGE ekibi, elektrikli araç şarj istasyonu kurmak isteyen işletmeler için baştan sona kurulum, danışmanlık ve altyapı desteği sunmaktadır. İşletmenize en uygun fikirleri teknik ekiplerimizle birlikte belirleyebilir; keşif, uygulama, projelendirme ve altyapı kontrolleri için randevu oluşturabilirsiniz. Tuncmatik CHARGE’ın etkili ticari işletme çözümleriyle işletmenizin gelirini artırabilirsiniz.

İş Merkezi ve Plazalar