Kurumsal Çözümler

Akaryakıt İstasyonları

Yakıt ihtiyacı dendiğinde akla öncelikle akaryakıt istasyonları gelir. Bu alışkanlık dolayısıyla elektrikli araç şarj istasyonlarının bu alanlarda da bulunması ve elektrikli araçların da aşina olduğumuz şekilde akaryakıt istasyonlarında şarj edilmesi doğru bir girişim olacaktır. Kullanıcı alışkanlığına yönelik bu tercihle akaryakıt istasyonları mevcut ziyaretçilerinin sayısını artırabilir ve işletmeye ek gelir sağlanabilir.

Sürdürülebilirlik konusunun gittikçe ciddileştiği ve akaryakıt anlayışının daha doğa dostu olacak şekilde farklılaştığı bu günlerde akaryakıt istasyonlarının bünyelerinde elektrikli araç şarj üniteleri bulunması oldukça olumlu bir yenilik olacaktır. Akaryakıt istasyonları elektrikli araç şarj üniteleriyle bu çevreci dönüşüme katkı sağlayarak değişimin bir parçası olabilirler.

Bununla birlikte araç sahipleri akaryakıt istasyonlarının içerisinde bulunan market, büfe, restoran, kiosk gibi alanları değerlendirebilir, çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilir ve şarj süresi boyunca bu istasyonlarda vakit geçirebilirler. Bu sayede işletme müşteri sayısını ve gelirini artırırken, ziyaretçiler gerekli hizmetlerden yararlanarak verimli zaman geçirirler. Tüm bu durumlarla birlikte ziyaretçiler ve işletmeler karşılıklı fayda sağlayabilirler.

Elektrikli araç şarj istasyonu işletmesi için gerekli olan EPDK Şarj Ağı İşletmeci lisansına sahip sayılı kuruluşlardan Tuncmatik CHARGE ile mevcut akaryakıt istasyonlarının altyapısına ve ihtiyacına uygun elektrikli araç şarj üniteleri oluşturabilirsiniz. Tuncmatik CHARGE, 50 yıllık sektör deneyimiyle geliştirdiği elektrikli araç şarj cihazlarıyla istediğiniz sayıda üniteyi hedeflediğiniz alanlara kurar. Kullanıcıların şarj tüketimi, hizmet bedelleri ve istasyonun tüm şarj gelirleri Tuncmatik CHARGE E-Mobilite Yönetim Paneli üzerinden gerçek zamanlı olarak kolayca takip edilebilir. Ayrıca Tuncmatik CHARGE mobil uygulaması üzerinden istasyonların uygunluk durumu kontrol edilebilir, rezervasyon yönetimiyle zamandan tasarruf edilebilir.

Tuncmatik CHARGE ekibi, elektrikli araç şarj istasyonu kurmak isteyen işletmeler için baştan sona kurulum, danışmanlık, altyapı ve teknik servis desteği sunmaktadır. En uygun fikirleri teknik ekiplerimizle birlikte belirleyebilir, uygulama ve altyapı kontrolleri için randevu oluşturabilirsiniz. Tuncmatik CHARGE’ın ticari işletme çözümleriyle işletmenizin gelirini artırabilirsiniz.

Akaryakıt İstasyonları