Kurumsal Çözümler

Alışveriş Merkezleri

İnsanların alışveriş ve yemek başta olmak üzere birçok ihtiyaç için değerlendirdikleri alışveriş ve yaşam merkezleri, elektrikli araç şarj istasyonlarını değerlendirmek için ideal ve önemli kullanım alanlarından birisidir. Alışveriş merkezlerindeki şarj istasyonları sayesinde ziyaretçiler zaman yönetimi sağlayabilir, AVM ve bünyesindeki mağazaları içinse gelir artışı söz konusu olabilir.

Elektrikli araç kullanıcıları çeşitli sebeplerle bulundukları alışveriş merkezlerinde geçirdikleri vakit süresince araçlarını şarj edebilirler. Kullanıcılar böylece şarj dolumu için gereken süreyi farklı faaliyetlerle geçirir ve zaman tasarrufu sağlayabilirler. Bu durumda zaman, kullanıcı açısından kaliteli değerlendirildiğinden hem şarj hem de diğer ihtiyaçlar için alışveriş merkezlerinin tercih edilme oranı ve geri dönüşümü artabilir.

Elektrikli araç kullanıcılarının alışveriş merkezlerini tercih etmeleri bu alanlardaki mağazaların ziyaret oranlarını, dolayısıyla da gelir artışlarını olumlu yönde etkileyebilir. Kullanıcıların şarj süresince mağazalardaki gezintileri ya da zaman değerlendirme adına yeme-içme faaliyeti gerçekleştirmeleri, mağaza satışlarının gelişmesi açısından etkili olabilir. Alışveriş merkezleri bünyesindeki elektrikli şarj istasyonları bedel karşılığı elektrik satışı gerçekleştireceği için bu merkezlere ek gelir de sağlayacaktır.

EPDK Şarj Ağı İşletmeci lisansına sahip sayılı kuruluşlardan Tuncmatik CHARGE ile birçok insanın uğrak noktası olan alışveriş ve yaşam merkezlerinin altyapısına ve ihtiyacına uygun elektrikli araç şarj istasyonları oluşturabilirsiniz. Tuncmatik CHARGE, 50 yıllık sektör deneyimiyle geliştirdiği şarj cihazlarıyla istediğiniz sayıda üniteyi hedeflediğiniz alanlara kurar. Kullanıcıların şarj tüketimi, hizmet bedelleri ve alışveriş merkezinin tüm şarj gelirleri Tuncmatik CHARGE E-Mobilite Yönetim Paneli üzerinden gerçek zamanlı olarak kolayca takip edilebilir. Ayrıca Tuncmatik CHARGE mobil uygulaması üzerinden istasyonların uygunluk durumu izlenebilir, rezervasyon yönetimiyle zamandan tasarruf edilebilir ve bekleme olmadan şarj işlemine başlanabilir.

Tuncmatik CHARGE ekibi, elektrikli araç şarj istasyonu kurmak isteyen işletmeler için baştan sona kurulum, danışmanlık, altyapı ve teknik servis desteği sunmaktadır. En uygun fikirleri teknik ekiplerimizle birlikte belirleyebilir, uygulama ve altyapı kontrolleri için randevu oluşturabilirsiniz. Tuncmatik CHARGE’ın ticari işletme çözümleriyle işletmenizin gelirini artırabilirsiniz.

Alışveriş Merkezleri