Kurumsal Çözümler

Otoparklar ve İşletmeleri

Otoparklar araçların uzun süre bulundukları nadir alanlardandır. Araçların gerek saatlik gerek gün boyu park halinde kaldıkları otoparklar, elektrikli araçların şarj işlemini gerçekleştirmeleri için ideal noktalardan biri olabilir. Bu nedenle otoparklarda elektrikli araç şarj istasyonlarının bulunması, kullanıcıların bu alanları tercih etmelerini sağlar ve geri dönüşümü artırır.

Ayrıca elektrikli araç şarj işlemi için otoparkları değerlendirmek, kullanıcılar için ciddi bir vakit tasarrufu sağlar. Geniş zaman süresi içerisinde araçlar rahatlıkla şarj edilebilir ve kullanıcıların şarj işlemi için ekstra bir vakit yaratmalarına gerek kalmaz.

Otoparklarda elektrikli araç şarj ünitelerinin olması bu işletmelerdeki kullanıcı sayısını olumlu bir şekilde etkiler. Elektrikli araç sahipleri bu sayede otoparkları düzenli olarak kullanabilir, aboneliklerden faydalanabilir. Bu sayede şarj ünitesi olan otoparklar hem park hem de şarj ücreti tahsil ederek işletme gelirlerini yükseltebilirler.

EPDK Şarj Ağı İşletmeci lisansına sahip sayılı kuruluşlardan, 50 yıllık sektör deneyimiyle geliştirdiği cihazlarıyla fark yaratan Tuncmatik CHARGE ile otopark ve otopark işletmelerinizin altyapıları ve ihtiyaçlarına uygun elektrikli araç şarj istasyonları oluşturabilirsiniz. Tuncmatik CHARGE, ziyaretçi yoğunluğunuza ve hedefinize göre istediğiniz sayıda üniteyi otopark alanınıza kurar. Kullanıcıların şarj tüketimi, hizmet bedelleri ve istasyonların tüm şarj gelirleri Tuncmatik CHARGE E-Mobilite Yönetim Paneli üzerinden gerçek zamanlı olarak takip edilebilir. Bu, otopark işletmeleri için büyük bir kolaylık sağlar.

Otoparklardaki şarj istasyonlarının uygunluk durumu Tuncmatik CHARGE mobil uygulaması üzerinden kontrol edilebilir, rezervasyon yönetimiyle şarj işlemine ön başlangıç yaparak zamandan tasarruf edilebilir. Bu sayede araçların en kısa sürede tekrar yola çıkması ve otoparklarda bulunan şarj ünitelerinden her kullanıcının verimli bir şekilde faydalanması sağlanır.

Tuncmatik CHARGE ekibi, elektrikli araç şarj istasyonu kurmak isteyen işletmeler için baştan sona anahtar teslim kurulum, danışmanlık ve altyapı desteği sunmaktadır. İşletmenize en uygun fikirleri teknik ekiplerimizle birlikte belirleyebilir; keşif, uygulama, projelendirme ve altyapı kontrollerini gerçekleştirmek için randevu oluşturabilirsiniz. Tuncmatik CHARGE’ın etkili ticari işletme çözümleriyle işletmenizin gelirini artırabilirsiniz.

Parking Lots and Operations